Можливості для DTC брендів у 2024 році

Наприкінці 2023 року експерти бачать майбутнє для DTC брендів як таке, в якому утримання лояльних клієнтів буде критично важливим для великих організацій, тоді як більш дрібні та середні DTC бренди ще глибше зануряться в залучення нових і лояльних покупців для збільшення доходів. 


Щоб дізнатися, як DTC маркетологи формували свої стратегії у 2023 році та що чекає на них у 2024 році, у новому звіті від Digiday та Klaviyo досліджується, як бренди та агенції використовують цифрові канали та перетворюють свої дані на практичні дії. Наповнений думками експертів, цей новий звіт про стан галузі також висвітлює можливості, пов'язані з розширенням екосистеми цифрової реклами, тестуванням на основі штучного інтелекту та покращенням систем доставки/виконання замовлень.


Найбільші можливості для брендів DTC у 2024 році


На питання "Які, на вашу думку, будуть сфери найбільших можливостей для вашого бренду DTC у 2024 році? ", були отримані наступні відповіді:

 1. Розширення/покращення цифрової реклами – 59%
 2. Покращення тестування/ітерацій – 51%
 3. Поліпшення доставки/виконання замовлень – 50%
 4. Покращення веб-сайту/UX – 47%
 5. Потенціал/якість створення контенту – 47%
 6. Розширення доступу до нових технологій – 38%
 7. Покращення дотримання конфіденційності даних – 38%
 8. Покращення програми підписки та лояльності – 38%
 9. Поліпшення клієнтської підтримки – 37%
 10. Ефективність маркетингу в магазині/поза магазином – 32%
 11. Поліпшення швидкості/можливостей дослідження ринку - 14%

Згідно зі звітом, підготовленим Digiday у партнерстві з Klaviyo, DTC бренди виділяють більшу частину своїх маркетингових бюджетів на цифрові канали. Тож цілком логічно, що розширення та вдосконалення цифрової реклами є ключовою сферою можливостей у наступному 2024 році


Дійсно, коли у 154 брендів та агенцій, що займаються DTC маркетингом, запитали, де будуть сфери найбільших можливостей для їхніх DTC брендів у 2024 році, 59% респондентів вказали на розширення та вдосконалення цифрової реклами.


Не набагато відстаючи від них, близько половини (51%) назвали покращення тестування або ітерацій, як сферу можливостей у наступному 2024 році. Однак цього може бути важко досягти: дослідження також показало, що брак бюджету на тестування є найпоширенішою проблемою для DTC маркетингових зусиль, на яку вказали дві третини (68%) респондентів. 

Серед інших поширених проблем - досягнення точних вимірювань у різних каналах (59%) та доведення впливу/рентабельності інвестицій (57%).


Тим часом, серед інших сфер, де бренди DTC отримають нові можливості у 2024 році, - є поліпшення доставки чи виконання замовлень (50%), вдосконалення веб-сайтів/UX (47%) та потенціал або якість створення контенту (47%).


Інші основні моменти звіту стосуються даних і технологій:

 • Дві третини (67%) респондентів стверджують, що сторонні дані (second-party data), відіграватимуть найважливішу роль у досягненні позитивних результатів їхнього цифрового DTC-маркетингу у 2024 році.
 • 87% респондентів стверджують, що їхня DTC маркетингова команда має "дещо достатній" доступ до цих сторонніх даних, а ще 8% сказали, що мають "дуже достатній" доступ.
 • Переважна більшість респондентів (94%) стверджують, що дані, до яких має доступ їхня DTC маркетингова команда, є "певною мірою придатними для дій", а 5% говорять, що вони "дуже дієві".
 • Основними причинами проблем, пов'язаних з даними, з якими зіткнулися DTC маркетингові команди в минулому році, були якість і точність даних (62%) і фрагментація даних на різних платформах (61%).
 • Управління соціальними мережами та інструменти (79%) є найпоширенішим елементом стеку DTC маркетингових технологій, за яким слідують інструменти SEO (75%).
 • Найбільш поширеними інструментами, які респонденти додадуть до своїх технологічних стеків у 2024 році, є платформи автоматизації маркетингу (42%) та платформи електронної комерції (41%).

Довідка: 

Звіт «Можливості для DTC брендів у 2024 році» опубліковано у листопаді 2023 року. 

Джерело даних: Digiday / Klaviyo. 

На основі опитування 154 брендів та агентств у сфері DTC маркетингу.


DTC (direct to customer) - це модель комунікації між компанією та споживачем без посередників. Компанія напряму взаємодіє із клієнтами через власні майданчики – онлайн-магазин, сайт, соцмережі тощо.

За допомогою DTC моделі бізнес виявляється віч-на-віч зі своєю аудиторією - розуміє запити користувачів, відстежує метрики та аналізує поведінку клієнтів, створює рекламні комунікації та самостійно впливає на продаж та інтерес до продукту.


Digiday - вертикальна медіа-компанія, яка має глобальний погляд на медіа та маркетингову індустрію. З моменту свого заснування Digiday підтримує істини у сфері маркетингу, реклами і медіа, гостро висвітлюючи виклики та можливості трансформації засобів масової інформації. Має офіси в Нью-Йорку та Лондоні, а також спільне підприємство в Японії.


Klaviyo - інтелектуальна платформа автоматизації маркетингу, яка перетворює клієнтські дані на прискорене зростання. Сервіс дає можливість використовувати цілий набір інструментів, що полегшують комунікацію з клієнтами та потенційними покупцями.