Більшість корпоративних маркетологів не надто стурбовані шахрайством із цифровою рекламою

На основне питання опитування, проведеного влітку 2023 року серед корпоративних маркетологів "Які найбільш серйозні проблеми, пов'язані з цифровою рекламою?"відповіді розподілилися наступним чином:

 1. Вимірювання точного ROI та показників продуктивності - 42%
 2. Пошук правильної цільової аудиторії для рекламних оголошень - 41%
 3. Бюджетні обмеження для ефективних рекламних кампаній - 30%
 4. Розміщення реклами та контекстна релевантність - 29%
 5. Видимість реклами - 29%
 6. Блокування реклами, яке впливає на охоплення рекламних оголошень - 29%
 7. Збалансованість творчих елементів та цілей щодо продуктивності реклами - 27%
 8. Оптимізація для мобільних та крос-платформених пристроїв - 26%
 9. Шахрайство з рекламою та недійсний трафік - 24%

Справжню ціну шахрайства із цифровою рекламою дійсно складно визначити. Дослідження показують, що рівень шахрайства з медійною рекламою, як і раніше, знаходиться на історично високому рівні на настільних комп'ютерах і на менш низькому - на мобільних пристроях. Проте, згідно з останнім опитуванням, маркетологи в компаніях корпоративного рівня (понад 500 співробітників), схоже, не надто стурбовані рівнем шахрайства із рекламою.


Коли їх попросили оцінити рівень їхньої стурбованості з приводу шахрайства із цифровою рекламою, рівень занепокоєння щодо ботів, які руйнують рекламні витрати та/або впливають на їхній ROI, більшість (61%) відповіли, що вони «дещо стурбовані», порівняно з 23%, які «дуже стурбовані». Тільки 1 з 7 опитуваних (частка 14%), зовсім не переймається рекламним шахрайством.

Проте, згідно із опитуванням, проблеми рекламного шахрайства «блідніють» у порівнянні з іншими викликами цифрової реклами. Коли їх попросили назвати найбільш серйозні проблеми, пов'язані із цифровою рекламою, менше 1 із 5 (18%) респондентів вказали на шахрайство з рекламою та недійсний трафік, помістивши цю проблему на кінець списку.


Замість цього, головні виклики, які назвали респонденти, були вимірювання точного ROI та показників продуктивності (42%) і пошук правильної цільової аудиторії для рекламних оголошень (41%).


Ці результати нагадують про попередні дослідження, в яких зростання рівня шахрайства із рекламою також посідало останнє місце у списку головних викликів цифрових медіа для маркетологів. Примітно, що цифри щодо шахрайства із рекламою майже такі самі, як і в окремому дослідженні реклами CTV/OTT, в якому 24% маркетологів заявили, що вони «дуже занепокоєні» шахрайством із рекламою, а 61% - «дещо занепокоєні».


Щодо цифрових форматів відображення реклами, які зазвичай використовуються корпоративними маркетологами, останні дослідження показують, що лідерами є банерна реклама (70%) та відеореклама (69%), потім використовують спливаючі вікна (45%), нативна реклама (32%) та наприкінці  - міжсторінкові оголошення (20%).


Інші підсумки опитування:

 • Третина (33%) респондентів вважають, що цифрова медійна реклама надзвичайно ефективна для збільшення конверсій та продажів, а ще 61% вважають її певною мірою ефективною.
 • Близько 36% активно інтегрують цифрову рекламу з іншими маркетинговими каналами підвищення ефективності рекламних кампаній, тоді як 52% роблять це тією чи іншою мірою.
 • Близько чверті опитуваних (24%) інтенсивно використовують програматичну рекламу для своїх цифрових рекламних кампаній, а ще половина (52%) роблять це тією чи іншою мірою.
 • Виділяються три метрики, які найбільш вживані для вимірювання успіху рекламних кампаній у сфері цифрових медіа: кількість кліків (55%), показники залучення (54%) та коефіцієнт конверсії (54%).
 • Менше однієї п'ятої (частка 18%) респондентів говорять, що їх агентські партнери та/або маркетингові постачальники є повністю прозорими, коли мова йде про такі важливі елементи рекламних кампаній, як формування аудиторії, моделі атрибуції, KPI, ціноутворення, розподіл бюджету, шахрайство із рекламою та вплив ботів. Близько половини (49%) повідомляють, що їхні партнери та постачальники задоволені цими питаннями, в той час як майже 3 з 10 (28%) вважають, що їм необхідні покращення.

Довідка: 

висновки базуються на опитуванні, проведеному в серпні 2023 року у США серед 170 маркетологів у компаніях корпоративного рівня з більш ніж 500 співробітниками, орієнтованих на B2C бізнес (частка 55%), на B2B бізнес (16%), а також на компанії, які працюють, як B2B та B2C бізнес рівною мірою (29%).